24 Haziran 2010 Perşembe

Havasından mı suyundan mı ?Altyapımızdan yetişip yıllarca bu formayı giyen melike hanım bu yıl bjk cola turka'ya transfer olmuş, buraya kadar normal her şey. Profesyonel sporcular sonuçta bir yıl orada diğer yıl başka bir takımda olabiliyor ama insanız sonuçta her ayrılık bizleri hüzünlendiriyor az yada çok.
Ancak verdiği ilk demeç beni hüzünlendirmek bir yana hayli gülümsetti, resmi sitelerinde yazıldığına göre ''ilk transferini Beşiktaş’a gelerek gerçekleştirdiğini ve bunun kendisini heyecanlandırdığını söyledi. “Böylesine büyük bir camiaya gelmenin mutluluğunu yaşıyorum” diyen Melike Bakırcıoğlu, “Güzel bir sezon geçirmek istiyorum. Bu benim için yeni bir başlangıç olacak. Maç kazanmak, şampiyon olmak, kupalar kaldırmak bir oyuncu için çok önemli başarılar. Ben de bunları Beşiktaş formasıyla yaşamayı arzu ediyorum. Umarım bu hedeflerimi Beşiktaş’la birlikte gerçekleştiririm'' demiş.
Yahu melike sen bu ülkenin en iyi takımının alt yapısından çıkmışsın bu takım her yıl ortada ne kadar kupa varsa topluyor sırf onunla diğer takımlar rekabet edebilsin diye kurallar değişiyor. Kırk yılda bir bir kaç kupayı da sahaya çıkabilecek kapasitede sadece 7-8 oyuncusu olduğu için kaybediyor, sen maç kazanmak kupa kaldırmak istiyorum demişsin bu yıl oynadığın takım ligi ve play off serisini yenilgisiz tamamladı, kupayı da her zaman olduğu gibi kazandı. Hani hiç galibiyet yüzü kupa yüzü görmeyen bir takımdan gitsen anlarımda değil Türkiye'nin Avrupa'nın en iyi 4-5 takımdan birinden gidip maç kazanmak, kupa almak istiyorum demek ilginç olmuş.

Sana bundan sonraki basketbol hayatını uzuuuun yıllar yeni takımda geçirmeni dilerim. Başarı ve kupa kaldırmaksa kusura bakma artık onlar Fenerbahçe'ye özel kelimeler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder